ISO Kinetic X10 PRO

بررسی دستگاه X10 Pro در مقایسه با دستگاه CPM:

دستگاه X10 pro را با دستگاه های CPM باهم اشتباه نگیرید. در دهه ی ۱۹۷۰و ۱۹۸۰ دستگاه هایی به نام CPM (محرک پیوسته ی غیر ارادی) ساخته شد تا به بازپروری جایگزینی زانو کمک کند. پزشکان از دستگاه های CPM استفاده می کردند به این دلیل که مفهوم تحرک زودهنگام پس از جایگزینی زانو عاقلانه به نظر می رسید. از آن پس بسیاری از مطالعات، تاثیر گذاری این دستگاه را مورد ارزیابی قرار دادند. نتایج هم در طولانی مدت و هم در کوتاه مدت بحث بر انگیز، متضاد و غیر موثر بوده است. این نتایج شگفت آور نبود و دستگاه CPM همچنان در بعضی بیمارستان ها و توسط بعضی از پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان فشار کنترل شده ی کامپیوتری توسط X10 Pro:

بازیابی غیر ارادی محدوده ی حرکتی (ROM). در طول روزها و هفته های اول پس از TKA یک فرصت طلایی برای اقدام و اجتناب از محدودیت در محدوده ی حرکتی برای یک عمر است. برای بهره وری از چنین فرصتی، دراز کردن و خم کردن پا با یک فشار مناسب برای ایجاد جریان طبیعی مایع از بافت خاص ضروری است. این فرآیند مایعی را خارج می کند که شامل دانه های فیبرو بلاست بوده و در بافت زخم گسترش می یابد. منطقه ی بحرانی که در آن می توان نفوذ کرد کمتر از یک درجه، دقیقا در مرز حرکت آسان است. اعمال فشار بیش از اندازه منجر به حرکت بیش از اندازه ی پا در یک منطقه ی کوچک می گردد و منجر می گردد که مایع زانو بیش از اندازه فشرده شود و درد شدیدی را برای بیمار به همراه داشته باشد. اعمال فشار کم هم نمی تواند پا را به اندازه ی کافی حرکت دهد و در کل بی اثر بوده و تنها وقت بیمار را هدر می دهد. تنها بیمار ، با توجه به ندای درون خود می داند که حداکثر میزان فشاری که می تواند تحمل کند چقدر است. تنها با این حرکت و در این زاویه های کم می توان مایع را خارج کرده و محدوده ی حرکتی را فعال نمود.
X10 Pro به این هدف دست یافته است. تکنولوژی ثبت فشار بسیار حساس، میزان فشار وارد شده بر پا را کنترل می کند. بیمار حداکثر فشاری را که می تواند تحمل کند تنظیم می نماید، و سپس می تواند بر روی بازپروری محدوده ی حرکتی کار کند بدون اینکه ترس از شدت درد داشته باشد. وقتی که بیمار محدوده ی حرکتی خود را افزایش داد، فشار را به صورت مکرر بالا می برد تا در آستانه ی درد خود به این عمل ادامه دهد. به این صورت بیمار مدت زمان ارزشمند توانبخشی خود را با حرکت های بسیار آسان تلف نمی کند. به جای آن هرجلسه کار با X10 pro می تواند بسیار اثر گذار باشد.

انواع تقویت کننده های X10 Pro:

دستگاه pro X10 سه قسمت تقویت کننده ی بسیار مهم دارد:
قوی سازی در پایان، قوی سازی خارج از مرکز و قوی سازی داخل مرکز Eccentric,Concentric.
در قسمت های قبل متوجه شدیم که، تمام وزن پا به صورت غیر ارادی توسط دستگاه X10 Pro با یک درجه ی قابل تنظیم بلند می شود. بیمار تشویق می گردد تا به صورت فعال ماهیچه های پایش را باز و بسته کند تا زمانی که پد های گیرنده ی زانو با استفاده از قدرت خود بیمار بلند گردد. سپس زاویه ی هدف بالا رفته و این تمرین دوباره انجام می گردد. حرکت پا بدون هیچگونه مقاومتی از سوی دستگاه X10 Pro انجام می گردد. این ویژگی منحصر به فرد دستگاهX10 Pro امکان یک ترانزیت آرام را از حرکت های غیر ارادی به حرکت های ارادی را در مراحل اولیه باز پروری ممکن می سازد.
هنگامی که ROM بهبود می یابد، بیمار پس از آن می تواند قوی سازی خارج از مرکز، داخل مرکز و قوی سازی را با کمی مقاومت شروع کند. دستگاهX10 Pro این سیستم غیر ارادی را از مقداری کمتر از نیم کیلو مقاومت شروع می کندو کم کم به یک کیلو افزایش می یابد.

کاربرد دستگاه ISO Kinetic X10 PRO

فیلم های آموزشی

گروه مهندس بلوریک، همواره در تلاش است در راستای تکریم مشتریان گرامی بهترین محصول با بالاترین روز دنیا را ارائه دهد، لذا از مشتریان عزیز و گرامی دعوت می شود جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت محصولات با ما تماس  حاصل فرمایید.
فهرست